GSAslan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adnan Polat: "Kazanmak İçin Gideceğiz"

Adnan Polat: "Kazanmak İçin Gideceğiz" Empty Adnan Polat: "Kazanmak İçin Gideceğiz"

Mesaj tarafından Admin Paz Kas. 09, 2008 12:18 pm

Adnan Polat: "Kazanmak İçin Gideceğiz" B_2368_B_1848_B_531_adnanpolat_b

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, Benfica maçı dönüşünde uçakta Galatasaray TV’nin sorularını yanıtladı. Başkan Polat Galatasaray’ın UEFA Kupası’ndaki son durumunun yanı sıra Fenerbahçe maçıyla ilgili özel açıklamalarda bulundu…

Benfica maçıyla ilgili...

Benfica 104 yıllık bir kulüp; Galatasaray kadar eski bir kulüp. Bu maçı kazanmamız beni şu anlamda memnun etti; bir dönem Avrupa’da esen bir Galatasaray fırtınası vardı ve biz o dönemdeki gibi olmak için bir süredir yatırımlar yapıyoruz; o yatırımların yavaş yavaş sonucunu alıyoruz.

Benfica galibiyeti memnuniyet verici fakat her şey demek değil. Daha yolun başındayız ve gönlümüzden geçen Kadıköy’de final oynamak. Şu an iyi yoldayız ama beni asıl memnun eden; Galatasaray 90 dakikalık süre içinde 60 dakika iyi futbol ortaya koydu. Bunu 90 dakikaya yaydığımız vakit final oynamamız için bir engel kalmaz.

Sakat futbolcularımız olabilir ama şu ana kadar herhangi bir yöneticimizin ağzından bununla ilgili bir şikayet duymadınız. Galatasaray’da 11 futbolcu sahaya çıkıyorsa eğer onlar bu formayı taşımaya layık kişilerdir. Sakatlık bahanesini asla kabul etmiyorum ya da erteleme gibi durumları da kabul etmiyorum. Mesela 40 saat içerisinde Fenerbahçe’yle bir maç oynayacağız. Galatasaraylı futbolcular yoğun tempoda maç oynamaya alışmalı eğer şampiyonluk ve UEFA Kupası’nı istiyorlarsa.

Fenerbahçe Maçıyla İlgili

Fenerbahçe maçının önemini kimseye anlatmaya gerek yok; zaten Benfica maçı öncesinde futbolculara derbiyi unutturmak için çok uğraştık ama eminim ki kimse unutmuyor tabii; Fenerbahçeliler için de aynı durum geçerli. Her zamanki gibi çok heyecanlı bir maç olacak ama bu maçın anlamı Fenerbahçeliler açısından çok farklı, bizim açımızdan çok farklı. Biz oraya kazanmak için gideceğiz ve ben kazanacağımıza inanıyorum.

Maçın Hakemiyle İlgili

Hüseyin Göçek’in iyi bir hakem olduğunu biliyorum. Benim beklentim kendisinin etki altında kalmadan tamamıyla kuralları uygulayarak maçı yönetmesidir. Taraflara adalet dağıtmaya çalışmadan sadece kurallara uygun bir maç yönetmesini diliyorum. Gerek Federasyon'un, gerekse MHK’nin Hüseyin Göçek’ten beklentileri yüksek. Atamadan önce Göçek’e kamuoyunda büyük bir güvenoyu vardı; diliyorum o da kimseyi yanıltmaz. Allah yardımcısı olsun.
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek

https://gsaslan.yetkin-forum.com

- Similar topics